Opgepast! (vangst #256)

kaart van Brigida – en stuurt u vooral zelf ook eens een postkaart!

Elke vangst van de week begint met een leeg net, en voor de eerste van het jaar staan daarnaast goede voornemens netjes in het gelid. De rauwheid van het leven wat meer toelaten, bijvoorbeeld, en wat minder sugar coated kamerblues – hoe mooi ook geschreven.

Dennis Pauwels schiet me daarbij meteen ter hulp. In zijn eerste stuk sinds anderhalf jaar vraagt hij zich af hoe eerlijk je moet zijn tegen een kind. Marieke Groen heeft het ook over een kind, en het onwaarschijnlijke en triestige verhaal achter Johnny come home van de Fine Young Cannibals – voor mensen van onze leeftijd een all time classic.

Omdat er toch licht aan het einde van de tunnel mag zijn, sluiten we af met het goede voornemen van Suzanne Brink om elke maand een postkaart te versturen. In januari alleen al zit ze aan de derde, want maanden, ach, die zijn ook dit jaar weer relatief.

Er wordt vandaag veel gesproken over weerbaarheid en de rol van kennis. We moeten allemaal beter kunnen onderscheiden wat waar is en wat niet. De Sint lijkt me een uitstekend begin.

Uit: Echt op Brieven aan mijn zoon

Hoe Tommy zich in leven houdt wordt niet verteld. Eén keer gaat hij naar een daklozenopvang om daar de nacht te kunnen doorbrengen. Hij wordt ontvangen door een man die hem vraagt zijn jasje en overhemd uit te doen, waarna de kledingstukken worden geïnspecteerd op luizen en wantsen. Als de man Tommy daarna opdraagt zijn broek uit te trekken, weigert die. ‘Dan krijg je ook geen slaapplek,’ zegt de man. ‘Dan niet,’ zegt Tommy.

Uit: Johnny come home van Marieke Groen

Voor interieurstylisten is geen eer te behalen aan dierenartsen. De praktijken die ik ken zijn wit en kaal, of ronduit smoezelig, met rekjes vergeelde folders uit de vorige eeuw en op het prikbord een briefje uit 2005 waarop een buurmeisje van acht haar oppasdiensten aanbiedt. Vaak hangen er ook I.M.’s die dankbare baasjes sturen van hun geëuthanaseerde honden en katten. Ik weet niet wie daarvan opkikkert. 

Uit: Kaart van de maand: Claire van Suzanne Brink

Ps Suzanne, als het je aan kandidaat kaartontvangers ontbreekt: op eenvoudig verzoek bezorgen we je de adressen van de Aanlegplaatsredactie.

Plaats een reactie