Lise Delabie was in de zomer onze gastvisser, en bekende toen ooit een blog te hebben gehad. Wel, nu heeft ze er opnieuw een, met teksten waarin ze steeds op zoek gaat naar ‘een eigen stem’. Al noemt ze dat ook wel relativerend een versleten begrip.
Haar teksten gaan over zelfmisleiding en mythologisering. Je hoort haar schrijven. Poëtische landschappen. Liefde en regen. Mooi en broos. ‘Liefde kan eroderen door het leven, ‘ weet ze. Haar stukjes lijken wel op de fossielen die ze vond aan de Engelse kust. Stukjes tijd, herinneringen in verschillende vormen en materie.
‘Notitieboeken, pas geslepen potloden en het gekras van een kalligrafiepen op glad papier.’
Katrien Scheir (1978)
creëerde theaterstukken (tekst, regie, decor-en kostuumconcept). Ze maakte poppen, affiches, kostuums, decors.
Ze werkte filosofische workshops uit, taalprojecten voor vluchtelingen, muzische lessen, kunst- en cultuurlessen.
Nu schrijft ze verhalen, stukjes, columns, blogs, gedichten, liedjes, dagboeken, zeer dringende to do- lijstjes.
Tijdens de appeloogst van september 2021 komt haar debuutroman uit:
DE MAN VAN HET LICHT, UITGEVERIJ OEVERS
Ze schildert ook (olieverf en aquarel) en maakt illustraties en cartoons, o.a. voor Apache.be
Ze geeft les en workshops.
Op dit moment werkt ze aan een nieuw boek en een kinderboek met illustraties, een reeks schilderijen, de opvoeding van haar zoontje en een kruidentuin.
Bekijk meer berichten