
Mijnheer Oud Zeikwijf stapt de woonkamer binnen. “Wat ben jij aan het doen?”
OZ: “Wikipedia aan het lezen.”
Mijnheer OZ draait zich om en loopt weg. Hij weet: dit gaat uren duren.
Wikipedia is het hol van Alice. Ik val erin en kom er niet meer uit. Maar het literaire gehalte dan? Zult u roepen. Dat is in de Nederlandse artikelen ver te zoeken inderdaad. Maar de Engelse versie is vaak wel verassend mooi geschreven, en de Franse ook.
Verder lees ik het duivelse facebook. Ook ik gruw van het kapitalistische daarvan, maar helaas, zowat mijn hele IRL vriendenkring zit erop, en daartussen bevinden zich onvoorstelbare schrijvers, die ook nog niet te beroerd zijn om hun parels gratis te posten, de schatten. Zoals Molovich, de Koning van de Nederlandse Blogosfeer van weleer, die zijn mojo nog lang niet kwijt is.
In het kader van het interview door Aanlegplaats ben ik gaan neuzen in hun bibliotheek, en stuitte ik op een schrijfster in wie ik veel van mezelf herkende. Marjon Meijer is de naam.
Historians disagree whether Mercia was an independent kingdom under Æthelred and Æthelflæd but they agree that Æthelflæd was a great ruler who played an important part in the conquest of the Danelaw. She was praised by Anglo-Norman chroniclers such as William of Malmesbury, who described her as “a powerful accession to [Edward’s] party, the delight of his subjects, the dread of his enemies, a woman of enlarged soul”. According to Pauline Stafford, “like … Elizabeth I she became a wonder to later ages”. In Nick Higham’s view, medieval and modern writers have been so captivated by her that Edward’s reputation has suffered unfairly in comparison.
‘De smartphone heeft ons in zombies veranderd’, hoor je weleens these days.
Maar wie dat zegt, heeft waarschijnlijk nog nooit een zombie gezien.
Want zombies kijken nooit op hun telefoon.
Meestal staren ze gewoon een beetje wezenloos voor zich uit.
Zie ook de zombies op de foto, eerder deze week door mij gemaakt in de metro van Zwolle.
Als ze hun telefoon gebruiken (een Nokia 3310 meestal, de go-to-phone voor zombies), is dat enkel om te bellen.
Eigenlijk zijn ze heel ouderwets. Conservatief, zou ik zelfs willen zeggen. Ze houden niet van verandering.
Uit: Bericht van Max Molovich op Facebook
Werk is veel gemakkelijker! Je hoeft veel minder zelf te bedenken wat je gaat doen en hoe en er is een veel duidelijker standaard van wanneer het goed genoeg is. Daarnaast doet de afwisseling goed, je bent even ergens anders, met andere mensen. En tenslotte – en ik denk dat dit echt niet onderschat mag worden – is het beperkt in tijd en lijkt het daardoor haalbaar om gedurende deze periode een leuke versie van jezelf te laten zien, zéker als je op je werk wordt aangesproken op je talenten.
Uit: Liever werken op Marjon werkt
